Satınalım Talep, Satınalım Sipariş Takibi, Tedarikçi Değerlendirme, Parçalı Sipariş Takibi (Back Order Listesi).

SetXRM Satın Alım Yönetimi ile satın alınan her ürünün satın alımı ile satınalım konusunda ilgili bilgiye kolaylıkla ulaşabilir çok yönlü arama yapabilir, ürün teslimatı ile ilgili bilgilere her noktadan erişebilirsiniz.

SetXRM satın alma teklifleri ile tek bir teklif kaydı üzerinden birden çok tedarikçiden teklif istenebilir. İstenen ve gelen teklifler tek bir merkezden takip edilir. Uygun teklifler sistem üzerinde değerlendirilip satın alma yapılacak tedarikçiler sistem tarafından seçilir. İstenir ise otomatik olarak satın alma siparişi oluşturulur.

Satın alma siparişleri, SetXRM finans, sevk, stok, üretim, ürün yönetimi, satın alma, modülleri ile bire bir entegrasyon içindedir. Bu sayede sipariş verildiğinde tedarikçi cari hesap kontrolü, ürün stoğu kontrolü, satın alma indirim hesapları v.b. işlemleri kolaylıkla yapabilir. Satın alma modülü stok durumlarına, lokasyona ve ürün kategorisine göre bir tedarikçiye toplu sipariş verme imkanı sunar. Satın alma sistemi için geliştirilmiş özel web servisleri ile tedarikçilere online sipariş verebilir.

  • Firmanın müşterilerine sunduğu tüm ürünler siparişe bağlı olarak veya stok amaçlı olarak satınalıma aktarılabilmektedir. Siparişe bağlı olarak veya stok amacı ile firma için gerekli olan ürünlerin tedarikçilere iletilmesinden önce fiyat, miktar kontrolü sağlanır.
  • Satınalınan her ürünün satınalımı ile ilgili bilgiye kolaylıkla ulaşmanızı sağlayan bu menüde çok yönlü arama yapabilir, ürün teslimatı ile ilgili bilgilere erişebilirsiniz.
  • Satın alım talebinde bulunan firma, talep eden kişi, ürün, tedarikçi, ‘Talep Eden Müşteri’ verileri ile satınalım talebi konrtol edilerek satınalım departmanına aktarılır.
  • Satın alma süreçlerini takip edip en iyi tedarikçi seçmenize yardımcı olur.
  • Sipariş detaylarını farklı raporlar ile görüntüleyerek, excel olarak alabilirsiniz.