ARGESET 2002 yılında ticari yazılımların geliştirilmesi, yaygınlaştırılması, bu yazılımlara ait ek taleplerin uygulanması, özel projelerin uyarlanması ve danışmanlık destek ve taleplerinin karşılanması amacı ile kurulmuştur. Kuruluşundan bu yana 250 den fazla farklı projeler geliştirdi, geliştirdiği uygulamalar halen 35.000 den fazla kullanıcı tarafından kullanılmaktadır.

20 yıla yakın profesyonel yazılım uygulamaları deneyimi ile ARGESET, her zaman müşterilerinin teknoloji ve başarısını sağlayacak en iyi uygulamaları geliştirmiştir. Misyonumuz müşterilerimizin ihtiyaçlarına en uygun çözümler sunarak, onlara değer katmak, beklentilerini en iyi şekilde karşılayarak gerçekleştirmektir.

Yenilikçi, verimlilik odaklı, zamana karşı yarışan ve takım ruhuyla çalışan ekibimiz, sizler için hep daha iyiyi hedeflemektedir. ARGESET müşterilerinin teknoloji ortağı olarak onlarla uzun süreli ilişkiler kurmayı daha profesyonel ve daha katma değerli hizmet sunmayı temel ilke edinmiştir.

ARGESET’in hedefi; müşterilerinin gelir gider dengelerinde pozitif etkiyi yaratacak teknolojiyi hızlı bir şekilde uygulayarak yaygınlaştırmak, sürekliliğini sağlamak ve müşterilerinin kullanımına sunmak üzere faaliyet göstermektir.

ARGESET yazılım süreçlerinde, TS ISO/IEC 15504 SPICE (Software Process Improvement and Capability Determination-Yazılım Süreçleri İyileştirme ve Yetenek Belirleme) standardı kapsamında üretim yapmaktadır. Bu kapsamda SetXRM markası Türkiye’de bir ilk olmuştur.

ARGESET bir ARGE firması olup TEYDEB, ISTKA ve KOSGEB de destekli projeler üretmiştir. Merkez ofis İstanbul’dadır ve Ankara şubesi bulunmaktadır. 2014 yılında geliştirmeye başladığı Low Code Development Tool  (SetXRM) ile Türkiye’de yazılım alanında farklı bir vizyon getirmiştir.

Dünyadaki tüm teknolojik yenilikleri izleyip, bunları Türkiye’deki müşteri portföyüne üstün bir hizmet anlayışıyla yansıtmak ve Türk Mühendis ve Yazılımcıları ile dünya IT pazarında rekabet edebilecek ürün ve hizmetler üretmektir.

En güncel Bilgi Teknolojisi olanaklarını kullandırarak müşterilerimizin rekabet gücünü arttırmak, uzun vadeli ve güvene dayalı ilişkilerle de en üst düzeyde Müşteri Memnuniyeti yaratmaktır.